محل تبلیغات شما

در واقع موضوع جستجوی صوتی موضوعی تقریبا جدید و بسیار کاربردی است که اگر شما از آن صاحبان کسب و کاری هستید که تا امروز از آن در سایت خود استفاده نکرده اید بهتر است هر چه زودتر برای راه اندازی آن اقدام کنید. آمار و تحقیقات نشان می دهد که تا سال 2017، عددی در حدود ۳۵ میلیون ابزار و دستگاه که دارای امکان جستجوی صوتی و گفتاری برای استفاده کاربران وجود داشته که آمار ۴۰ در صد استفاده از این ابزارها تامل برانگیز است.


سئو جستجوی صوتی

حالاکه از اهمیت این نوع از جستجو و همچنین با کاربردهای آن آشنا شده ایم، تلاش می کنیم تا با استفاده از ابزارهای موجود از این فناوری در کسب و کار خودمان استفاده کنیم. باید با موضوع سئوی جستجوی صوتی هم آشنا شویم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن بهینه سازی را برای آن انجام دهیم.

سئو معنایی از آن موضوعاتی است که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل برای آن تلاش می کند. به زبان ساده این الگوریتم تلاش می کند تا ارتباط بین کلمات هم معنی و یا کلماتی که معانی مشابه دارند را درک کند تا بتواند نتایج درست تر و کاربردی تری را در اختیار کاربران قرار دهد. در حال حاضر هم تکنولوژی جستجوی صوتی با استفاده از این روش ها تلاش می کند تا به درک درست تری از جستجوی کاربر برسد.

در ادامه تفاوت های جستجوی متنی و صوتی باید این موضوع را یادآور شویم که چون صحبت کردن بسیار راحت تر از تایپ کردن است معمولا افراد از عبارات و جملات طولانی تری برای جستجو استفاده می کنند.

به همین دلیل باید برای استراتژی های محتوا و نگارش قسمت های مختلف آن تجدیدنظر کرد. البته این موضوع یکی از چندین اقداماتی است که باید برای سئو جستجوی صوتی انجام داد. مهم ترین این اقدامات را ادامه با هم بررسی می کنیم.


امروز مشهورترین نرم افزارها و پلتفرم هایی که اقدام به جستجوی صوتی می کنند عبارتند از Google Assistant، Siri، Cortana و … که در سال 2020 حجم جستجوی صوتی گوگل به میزان ۵۰درصد کل جستجوها می رسد.


با وجود این آمار و تحقیقات آیا باز هم فکر می کنید نیازی به استفاده از ابزارهای این جستجوی جدید ندارید؟

برای اینکه بتوانیم از این قابلیت ها و امکانات جدید به درستی استفاده کنیم در ابتدا باید به طور کامل با آن آشنایی داشته باشیم و همچنین با معایب و مزایا و کارکردهای آن آشنایی داشته باشیم.


برای بهره وری جستجوی صوتی چه کار کنیم؟

برای حل این چالش ها و مشکلات باید بتوانیم نیازهای کاربر و مشتری خودمان را به درستی بشناسیم و در همان راستا به بهینه سازی صوتی اقدام کنیم. ما باید بدانیم که مشتری های ما به دنبال پاسخ به چه سوالاتی هستند که قبل از رقبا به آن ها پاسخ دهیم و فرآیند جذب مشتری را انجام دهیم، این موضوعات تحت عنوان بازاریابی مشتری گرا (Customer-first) قرار می گیرد.


تفاوت بین جستجوی متنی و صوتی

سرعت در جستجوی صوتیهمانطور که تا به الان متوجه شده اید از آنجایی که کارکردهای این دو جستجو با هم متفاوت است پس بهینه سازی و سئو آن ها نیز دارای تقاوت های زیادی است.


جستجوی صوتی چیست؟

همانطور که از اسمش پیداست، جستجوی صوتی به معنای سرچ و جستجوی موضوعات و کلمات با استفاده از صحبت کردن و بیان زبانی عبارات به جای تایپ کردن آن ها است. این موضوع را فراموش نکنید که این تکنولوژی در حال حاضر طرفداران زیادی دارد و با رشد چشمگیری هم در حال حرکت است،


امروز در حدود ۶۰درصد از کاربران گوشی های هوشمند حداقل تعدادی از جستجوهای خودشان را با استفاده از جستجوی صوتی انجام می دهند.


تا اینجا تمایل نسبتا زیاد کاربران به این فناوری را یادآوری کردیم اما اگر بخواهیم به طور مستند حرف بزنیم باید بگوییم که آماری که خود گوگل از پایگاه داده های خودش منتشر کرده نشان می دهد که حدود ۳۸درصد از اشخاصی که در حال تماشای تلویزیون هستند و ۲۳درصد از کسانی که در حال آشپزی اند از فناوری جستجوی صوتی استفاده می کنند. همچنین در مورد این جستجو آمار زیادی هم متوجه افرادی است که یا در حال رانندگی با ماشین و یا راه رفتن هستند، است.


در همین راستا شرکت گوگل چندین سال قبل اعلام کرد که گزارشات مربوط به جستجوی صوتی به کنسول جستجوی گوگل (سرچ کنسول) اضافه خواهد شد. به همین دلیل است که هم گوگل و هم دیگر موتورهای جستجو تلاش می کنند تا بتوانند اطلاعات و دیتای زیادی را از جستجوهای صوتی کاربران مختلف به دست آورند. اما در حال حاضر ما به عنوان یک کسب و کار جزئی اطلاعاتی در مورد این جستجوها نداریم تا بتوانیم سایت خودمان را براساس آن ها بهینه کنیم.


در جستجوی صوتی ممکن است کلمات کلیدی که توسط کاربران استفاده می شود متفاوت باشد مثلا در جستجوهای صوتی معمولا افراد به دنبال مکان ها و موقعیت های جغرافیایی هستند تا اینکه بخواهند صرفا در مورد یک موضوع خاص اطلاعات بیشتری کسب کنند.

علاوه بر این در جستجوهای گفتاری، معمولا عبارات طولانی تری استفاده می شود. لحن و زبان جستجو به زبان محاوره و کاملا غیر رسمی است. کاربری که از این جستجو استفاده می کند احتمالا با کمبود زمان رو به رو است به همین دلیل دوست دارد در کمترین زمان ممکن به پاسخ خود برسد. در این نوع از جستجو مکان جغرافیایی و فیزیکی از اهمیت زیادی برخوردار است.


روش صحیح تعیین و مدیریت بودجه تبلیغات کلیکی گوگل

روش ردیابی نرخ تبدیل در گوگل تبلیغات یا Conversion Tracking

چگونه با تبلیغات کلیکی سرنخ های بیشتری جذب کنیم ؟

جستجوی ,صوتی ,استفاده ,هم ,جستجو ,های ,جستجوی صوتی ,در حال ,استفاده از ,استفاده می ,است که ,آشنایی داشته باشیم

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دوربین های دیجیتال seoghavi پوکه معدنی چیست مجله بدنسازی قفسه بندی فروشگاهی - قفسه بندی انبار - خرید اینترنتی فصل برف خانه فرار اتاق فرار گدای دستانت آپدیت نود 32 - لایسنس نود32 - یوزرنیم و پسورد نود 32 kharidekhareji