محل تبلیغات شما

وقتی صحبت از یک اکانت گوگل ادز می شود باید توجه کنید که conversion tracking از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کانورژن یعنی تبدیل و این تبدیل اگر اندازه گیری شود شما می توانید تبلیغات خود را با توجه به نتیجه عملکرد هر تبلیغ، ادگروپ و کمپین بهینه یا متوقف کنید. پس از ساخت اکانت، دومین کاری که باید زود انجام دهید فعال سازی conversion tracking است. حتی قبل از اینکه کمپین ها را بسازید. در این مقاله همه موارد و اصطلاحات مهم مرتبط با نرخ تبدیل را با هم بررسی می کنیم.


Conversion window: مدت زمان میان کلیک کاربر روی تبلیغ شما و تبدیل او است. شما می توانید این مدت را تا 90 روز افزایش دهید. یعنی اگر کاربر تا ۹۰ روز پس از اولین تعامل با تبلیغ هم تبدیل شود هم در آمار تبدیلات محاسبه شود (توجه داشته باشید که در گوگل ادز conversion های استاندارد از روزی که روی تبلغی کلیک می شود محاسبه می شوند.


Counting: شما می توانید با توجه نوع تبلیغ و تبدیلی که می خواهید، تنظیم کنید که آیا همه تبدیل های یک کاربر شمرده شوند یا فقط یکی از آنها در آمار موجود باشند؟ اگر فقط یکی از آنها را بشمارید قطعا برای شمردن تعداد سرنخ ها (lead) کار راحت تری خواهید داشت. اما اگر در حال فروختن محصولی هستید بهتر است هر کدام از کلیک ها را یک کاربر جدید در نظر بگیرید زیرا ممکن است کاربری برای چندمین بار در حال خرید باشد. ( توجه کنید که این اعمال فقط در محدوده زمانی که خودتان تعیین کرده اید شمرده می شوند)


Include in conversions: اگر انتخاب کنید که این تبدیل ها در ستون conversion هایتان قرار بگیرند، در صورتی که سیستم قیمت گذاری را بر عهده خود گوگل گذاشته باشید، کمپین هایتان با توجه به این conversion ها بهینه می شوند و قیمتشان تغییر می کند.


قطعا شما دوست ندارید برای جذب افرادی که به صنعت شما ارتباطی ندارند پول اضافه ای پرداخت کنید. اینجا دلیل اهمیت بسیار بالای conversion tracking مشخص می شود. با یافتن تبلیغات یا کانال های تبلیغاتی که برای شما آورده مالی بهینه ای ندارند می توانید آنها را از سبد تبلیغاتی خود حذف کنید.


تنظیم و راه اندازی conversion tracking

قبل از اینکه شروع کنید باید مطمئن باشید که در اکانتتان auto-tagging را فعال کرده اید. با این کار نیازی نیست که به طور دستی URL ها را وارد کنید و گوگل آنالیتیکس به طور اتوماتیک صفحات شما را بررسی می کند. بنابراین می توانید goal های گوگل آنالیتیکس را وارد گوگل ادز کنید تا تعداد conversion را مشاهده کنید.

ساده ترین راه برای فعال کردن این گزینه این است که در قسمت جستجوی گوگل ادز auto-tagging” را سرچ کنید و سپس روی گزینه


Account settings > Auto-tagging کلیک کنید. 


auto-taggingفعال کردن auto-tagging برای gclid


اگر می خواهید از کد conversion گوگل ادز برای ردیابی سایتتان استفاده کنید باید تگ ها و اسنیپت های زیر را به قسمت سایتتان اضافه کنید:

• Global site tag: این تگ را باید در قسمت کد HTML در همه صفحات سایتتان قرار دهید.

• Event snippet: باید این اسنیپت را فقط در صفحه ای که در آن conversion انجام شده است قرار دهید. مثلا در صفحه thank you page.


Conversion چیست؟

گوگل ادز این گونه به این سوال پاسخ می دهد:


conversion (کانورژن) هر عملی است که با تعامل کاربر با تبلیغ شما صورت می گیرد. (مثلا کلیک روی متن تبلیغ یا فیلم موجود در آن) همچنین در ادامه این تعامل کاربر اعمالی انجام می دهد که برای کسب و کار شما بسیار با اهمیت هستند. مانند خرید، عضویت، دانلود یا تماس با شما.


Conversion tracking چیزی شبیه به تعریف کردن goal در گوگل آنالیتیکس است. با این روش می توانید متوجه شوید افرادی که از طریق تبلیغات گوگل ادز شما به سایتتان آمده اند در سایت چه کارهایی انجام داده اند.


باید کارهایی که شما می خواهید کاربر انجام دهد را ردیابی کنید و اندازه بگیرید. برای مثال پر کردن فرم اطلاعات، دانلود یک فایل pdf، تماس با پشتیبانی، خرید محصول، رزرو بلیط، دیدن یک ویدیو و استفاده از خدمات.

دلیل اهمیت conversion tracking دقیقا همین است. همچنین در بعضی از موارد می توان از آن برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) یا به صورت دقیق تر نرخ بازگشت هزینه تبلیغات (ROAS=Return On Ad Spend) کمپین ها هم استفاده کرد. در واقع شما باید متوجه شوید برای هر یک ریالی که روی تبلیغات آنلاین هزینه کردید چقدر درآمد یا سود نصیبتان شده است.


• Phone snippet: این اسنیپت را باید دقیقا بعد از تگ global site قرار دهید.


البته برای ردیابی رخدادهای روی سایت از طریق tag manager هم می توانید اقدام کنید.


برای اینکه goal های گوگل آنالیتیکس را وارد گوگل ادز کنید به سادگی می توانید در قسمت tools & settings گزینه conversions را بزنید

تنظیمات Conversions گوگل ادزو بعد از کلیک روی علامت + آبی رنگ، روی import کلیک کنید.

وارد کردن کانورژن ها از آنالیتیکس


تنظیمات conversion

وقتی در حال تنظیم conversion هستید گزینه های زیادی دارید که می توانید از بینشان انتخاب کنید. مثلا:

روش صحیح تعیین و مدیریت بودجه تبلیغات کلیکی گوگل

روش ردیابی نرخ تبدیل در گوگل تبلیغات یا Conversion Tracking

چگونه با تبلیغات کلیکی سرنخ های بیشتری جذب کنیم ؟

conversion ,گوگل ,توانید ,ها ,روی ,ادز ,می توانید ,گوگل ادز ,conversion tracking ,که در ,کنید که

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فاخته پرواز وبلاگ شخصی مهدی عباسی ساخت انواع کباب پزهای تابشی اتوماتیک شیدپخت سفیران سلامت اخبار روزانه درباره فناوری اطلاعات و ... سیمرغ پلاس hamechidan121 مقاله های اجتماعی دانستنی ها تور ماسال